University of Applied Sciences
Kontakt   HR | EN
Agencija za znanost i visoko obrazovanje Certifikat za uspješno upravljanje kvalitetom ISO 9001:2008 Erasmus sveučilišna povelja Superbrands EFMD QUDAL
 
Vijesti








Medalje

Akademska godina 2015./2016.

Prošla sportska sezona (2015./2016.) VERN'ovim je studentima sportašima donijela nove sportske izazove, potvrdila kontinuitet tradicionalno dobrih VERN'ovih ekipa u pojedinim sportovima te označila preporod nekih sportova na VERN'u, poput muškog rukometa ili ženske košarke.

Bila je ovo tzv. europska sezona, budući da su Zagreb i Rijeka od 11. do 25. srpnja bili domaćini 3. Europskih sveučilišnih igara, na kojima se natjecalo više od 5.000 studenata iz 47 europskih zemalja, a među njima i VERN'ovi timovi u futsalu, košarci, rukometu i tenisu.

U nastavku donosimo popis osvajača medalja i natjecatelja te popis svih VERN'ovih ekipa koje su nastupale na studentskim prvenstvima i turnirima i plasirale se u TOP 10.

Košarka – muška (4. mjesto na Europskim sveučilišnim igrama Zagreb-Rijeka 2016., prvaci Sveučilišnog prvenstva grada Zagreba, viceprvaci Sveučilišnog prvenstva Hrvatske,  pobjednici Kupa Krešimira Ćosića regije Centar)
Tim: Matej Kljaić, Tomislav Grgić, Filip Kordić, Filip Šimović, Leon Abramović, Ivan Penić, Hrvoje Devčić, Branimir Devčić, Mario Raič, Luka Živko, Tomislav Garvanović, Bruno Levanić, Vedran Beranek, trener Srđan Helbich, pomoćni treneri Mario Kralj i Luka Novak te kondicijski trener Filip Maršić.

Futsal (5. mjesto na Europskim sveučilišnim igrama Zagreb-Rijeka 2016., viceprvaci Sveučilišnog prvenstva grada Zagreba)
Tim: Davor Kanjuh, Juraj Bedeković, Kristijan Grbeša, Karlo Maloševac, Mario Modrušan, Mario Novak, Matej Horvat, Karlo Mateljak, Michel Čurčić, Nikola Žarak, Sadat Ziberi, Krešimir Skračić, Tomislav Bosec, Tomislav Šteko, Vedran Matošević, Žarko Luketin, Željko Petović, Željko Pukec, trener Matija Đulvat i pomoćni trener Stipe Marušić.

Rukomet (4. mjesto na Europskim sveučilišnim igrama Zagreb-Rijeka 2016., 4. mjesto na Sveučilišnom prvenstvu Hrvatske, viceprvaci Sveučilišnog prvenstva grada Zagreba)
Tim: Bruno Franjić, Marko Šego, Marin Marinković, Danijel Naletilić, Kevin Lind, Sanjin Staraj, Mateo Drinovac, Julijan Šalić, Andro Debelić, Mike Lind, Ivan Hanžek, Filip Šutalo, Matej Tabak, Marko Mravunac, trener Zvonimir Bilić, Filip Markešić i voditelj Ivan Pejnović.

Tenis (viceprvaci Sveučilišnog prvenstva Hrvatske, ekipni viceprvaci Sveučilišnog prvenstva Zagreba)
Tim: Goran Bjelajac, Dino Sudac i Filip Kerš.

Košarka – ženska (viceprvakinje Sveučilišnog prvenstva Zagreba – prva medalja za VERN' u ekipnim ženskim sportovima)
Tim: Katarina Maloča Mrčela, Emanuela Salopek, Nika Sarjanović, Ivana Zadro, Karmen Buljat, Alice Brailo, Mara Lonza, Petra Bule, Marina Petonjić, trener Mario Kralj i pomoćna trenerica Stana Odak Krasić.

Nogomet – muški (viceprvaci Sveučilišnog prvenstva Hrvatske Vis 2016.)
Tim: Krešo Skračić, Ivan Šulter, Čurčić Mischel, Tomislav Šteko, Tomislav Bosec, Stipe Marušić, Tomislav Bičak, Fran Šmit, Ivan Maljković, Patrik Dudović, Filip Cvitanović, Marinko Sučić, Nikola Zarak, Rudolf Babić, Nikola Pašalić i Mario Burić.

Nogomet – ženski (4. mjesto na Sveučilišnom prvenstvu Hrvatske Vis 2016.)
Tim: Nika Sarjanović, Tea Tadić, Alice Brailo, Mara Lonza, Vedrana Štermasi, Antonija Maljković, Emanuela Salopek, Katarina Rajković, Marija Martina Weigand, Veronika Brček, Ivana Zadro i Samanta Tukač.

Šah – muški (8. mjesto na Sveučilišnom prvenstvu Hrvatske)
Tim: Stipe Marušić, Sergei Te i Ivan  Šulter.

Šah – žene (5. mjesto na Sveučilišnom prvenstvu Hrvatske)
Tim: Ena Šola, Katarina Vujanić i Irena Pirjač.

Odbojka na pijesku – muški (7. mjesto na Sveučilišnom prvenstvu Hrvatske)
Tim: Jan Vujković i Filip Markešić.

Odbojka na pijesku – žene (7. mjesto na Sveučilišnom prvenstvu Hrvatske)
Tim: Ivana Zadro i Katarina Rajković.

Čestitamo svim našim sportašima na odličnim sportskim ostvarenjima u protekloj sezoni!

Akademska godina 2014./2015.

Sezona 2014./2015. VERN'ovim je sportašima donijela nove sportske izazove, ali i prilike za nadmetanje s ponajboljim studentima sportašima na domaćim i međunarodnim natjecanjima. U sezoni u kojoj su naši košarkaši i malonogometaši zadržali kontinuitet dobrih rezultata, svakako valja istaknuti rukometnu momčad koja je zabljesnula na Sveučilišnom prvenstvu Zagreba, ali i renesansu ženskog sporta na VERN'u, posebice u futsalu i košarci.

Ukupno gledajući, u timskim i pojedinačnim sportovima na domaćim i međunarodnim natjecanjima, naši su studenti osvojili 7 zlatnih, 10 srebrnih i 12 brončanih medalja.

U nastavku donosimo popis osvajača medalja i natjecatelja (ekipno i pojedinačno) na ovogodišnjem Sveučilišnom prvenstvu grada Zagreba i ostalim prvenstvima i turnirima.

Košarka (AKK VERN' viceprvak hrvatske košarkaške A2 lige, srebrna medalja na Sveučilišnom prvenstvu Hrvatske, prvaci Sveučilišnog prvenstva grada Zagreba)
Tim: Mario Kralj, Nikša Strika, Branimir Devčić, Hrvoje Devčić, Filip Šimović, Filip Kordić, Vedran Beranek, Srđan Helbich, Hrvoje Božić, Leon Abramović, Moreno Lovrić, Sandro Kalaica, Jure Rezo, Vuk Lazić, Marko Dojkić, Karlo Rukavina, Tomislav Grgić, Tomislav Garvanović, Nikša Šilježar, Filip Kvesić, Luka Novak (pomoćni trener), Željko Ciglar (trener)

Futsal (brončana medalja na Sveučilišnom prvenstvu Hrvatske)
Tim: Matej Žugaj, Žarko Luketin, Mario Modrušan, Karlo Mateljak, Luka Šavora, Ante Čizmić, Dino Kovač, Marin Mamuza, Stipe Marušić, Renato Bajzec, Mate Alpeza, Željko Pukec, Kristijan Grbeša, Dominik Bach, Željko Petrović, Davor Kanjuh, Krešimir Skračić, Jura Bedeković, Vedran Matošević, Matej Horvat, Filip Štorga, Matija Đulvat (trener)

Rukomet (viceprvaci Sveučilišnog prvenstva grada Zagreba)
Tim: Ivan Kovačević, Mateo Drinovac, Marko Daka, Filip Markešić, Romano Morić, Andro Debelić, Marin Marinković, Sanjin Mrakovčić, David Maček, Hrvoje Matijašec, Luka Beović, Ivan Čuić, Kevin Lind, Ivan Hanžek, Ivan Pejnović, Tomislav Butorac, Marko Šego, Vjeran Ivanković, Dražen Čuljak, Zvonimir Bilić (trener)

Hakl 3x3 (zlatna medalja na Sveučilišnom prvenstvu grada Zagreba)
Tim: Mario Kralj, Filip Šimović, Filip Kordić, Karlo Rukavina

Nogomet (brončana medalja na Nogometnom prvenstvu Hrvatske)
Tim: Ivan Mrazović, Stipe Marušić, Mate Alpeza, Luka Kapović, Ante Čizmić, Kuzma Tudor, Marko Krijan, Mislav Crnković, Stjepko Bucat, Toni Radica, Ante Malenica

Tenis (ekipna srebrna medalja na Sveučilišnom prvenstvu Hrvatske)
Tim: Dino Sudac, Goran Bjelajac, Filip Kerš

Karate (srebrna medalja u ekipnom poretku za žene i brončana medalja u ekipnom poretku za muškarce na Sveučilišnom prvenstvu grada Zagreba)
Iva Ivanković – zlatna medalja u borbama (+68 kg)
Jana Živković – zlatna medalja u borbama (-68 kg) i 4. mjesto u katama
Mihael Posavčić – brončana medalja u borbama (-84 kg)
Mateo Čondrić – brončana medalja u borbama (-75 kg)
Dejan Lukić – brončana medalja u katama

Judo (4. mjesto u ukupnom ekipnom poretku na Sveučilišnom prvenstvu grada Zagreba)
Mara Lonza – zlatna medalja u borbama (+78 kg)
Franko Gospodinović – srebrna medalja u borbama (-81 kg)
Mihael Posavčić – brončana medalja u borbama (-73 kg)
Tomislav Gregorović – 5. mjesto
Mara Lonza – srebrna medalja u borbama (+73 kg) – Državno sveučilišno prvenstvo Hrvatske
Mihael Posavčić – 5. mjesto – Državno sveučilišno prvenstvo Hrvatske

Taekwondo (Sveučilišno prvenstvo Hrvatske)
Matea Komar – zlatna medalja u borbama (+73 kg)
Valentina Tomašević – srebrna medalja u izvođenju formi

Kros (brončana medalja u ekipnom poretku za žene na Sveučilišnom prvenstvu grada Zagreba)
Petra Smetko
Antonia Maljković
Katarina Vujanić

Bowling (Sveučilišno prvenstvo grada Zagreba)
TIM1 (Kralj, Beranek, Marušić) – zlatna medalja
TIM2 (Štorga, Prenkaj, Ivanda) – brončana medalja
Stipe Marušić – srebrna medalja
Vedran Beranek – 4. mjesto
David Ivanda – 8. mjesto
Marija Banić – 5. mjesto
Lucija Radošević – 7. mjesto
TIM1 (Lonza, Banić, Radošević) – 5. mjesto

Squash (srebrna medalja u ekipnom poretku za muškarce na Sveučilišnom prvenstvu grada Zagreba)
Tim: Vice Skelin (4. pojedinačno), Filip Kerš

Šah (brončana medalja na Sveučilišnom prvenstvu Hrvatske u ženskoj konkurenciji)
Tim: Ena Šola, Katarina Vujanić, Nikolina Brajković

Atletika (Sveučilišno prvenstvo grada Zagreba)
Dario Simić – brončana medalja (400m)

Rolanje (Sveučilišno prvenstvo grada Zagreba)
Miro Smerdelj – brončana medalja

Streljaštvo (5. mjesto u ekipnom poretku za žene na Sveučilišnom prvenstvu grada Zagreba)
Tim: Marija Banić, Josipa Grgić, Tena Duvnjak, Ena Šola, Antonia Maljković, Nikolina Špeljak

Čestitamo našim sportašima na novim odličjima i sportskim ostvarenjima!

Akademska godina 2013./2014.

VERN'ovi sportaši su u ekipnim i pojedinačnim sportovima u ovoj sezoni osvojili ukupno 7 zlatnih, 9 srebrnih i 9 brončanih odličja.

U nastavku donosimo popis osvajača medalja (ekipno i pojedinačno) na ovogodišnjem Sveučilišnom prvenstvu grada Zagreba i ostalim prvenstvima i turnirima.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nogomet (naslov viceprvaka 2. Europskih sveučilišnih igara, naslov viceprvaka Sveučilišnog prvenstva grada Zagreba, brončana medalja na Sveučilišnom prvenstvu Hrvatske)
Momčad: Mario Modrušan, Žarko Luketin, Karlo Mateljak, Davor Kanjuh, Željko Pukec, Matej Horvat, Kristijan Grbeša, Juraj Bedeković, Željko Petrović, Vedran Matošević, Ante Čižmić, Hrvoje Šikić, Renato Bajzec, Stipe Marušić, Marko Bubalović, trener: Matija Đulvat

Košarka (naslov prvaka B1 košarkaške lige i ulazak u AKK VERN'a A2 hrvatsku ligu, brončana medalja u haklu 3x3 na Sveučilišnom prvenstvu Hrvatske, zlatna medalja u gađanju trica – Vedran Beranek)
Momčad: Nikša Strika, Vedran Beranek, Moreno Lovrić, Filip Mesić, Mario Kralj, Mateo Marić, Hrvoje Devčić, Branimir Devčić, Sandro Kalaica, Ante Jelović, Kristijan Pehar, Fran Pleša

Vaterpolo (brončana medalja na Sveučilišnom prvenstvu grada Zagreba)
Momčad: Igor Marić, Ivan Ivanac, Vjekoslav Milečki, Milo Leoni, Čule Domagoj, Marijan Magazin, Eljuga Hrvoje,Pavleković Bruno, Trojanović Josip, Škaričić Josip, Mirza Kučević, Filipović Tomislav, Mara Masle, Domagoj Grubiša, Tomislav Tepšić, Tonći Tvrde, Ivo Antunović, Krešimir Barišić, Matej Maijca

Karate (Sveučilišno prvenstvo Hrvatske, Sveučilišno prvenstvo grada Zagreba – zlatna medalja u ekipnom poretku za muškarce):
Mihovil Vilajtović – bronca u borbama na Sveučilišnom prvenstvu Hrvatske
Iva Ivanković – bronca u borbama na Sveučilišnom prvenstvu Hrvatske
Dejan Lukić – srebro u katama na Sveučilišnom prvenstvu grada Zagreba
Iva Ivanković – srebro u borbama na Sveučilišnom prvenstvu grada Zagreba
Kristijan Sačer – srebro u borbama na Sveučilišnom prvenstvu grada Zagreba
Valentina Tomašević – bronca u borbama na Sveučilišnom prvenstvu grada Zagreba
Mihovil Vilajtović – bronca u borbama na Sveučilišnom prvenstvu grada Zagreba
Broj ukupno osvojenih odličja – 1. mjesto

Kros (Sveučilišno prvenstvo grada Zagreba, Green Devil Race):
Marko Kučko – zlatna medalja na Sveučilišnom prvenstvu grada Zagreba
Marko Kučko – zlatna medalja na "Green Devil Race" utrci

Bowling (Sveučilišno prvenstvo grada Zagreba, zlatna medalja u ekipnom poretku za žene, brončana medalja u ekipnom poretku za muškarce):
Kristina Prenkaj – srebrna medalja

Atletika (Sveučilišno prvenstvo grada Zagreba):
Marko Kučko – brončana medalja na 1500 m

Streljaštvo (Sveučilišno prvenstvo grada Zagreba, srebrna medalja u ekipnom poretku za žene):
Robertino Ojdenić – zlatna medalja u međunarodnom programu, zračni pištolj

Squash (Sveučilišno prvenstvo grada Zagreba, srebrna medalja u ekipnom poretku za muškarce):
Vice Skelin – srebrna medalja

Čestitke na još jednoj uspješnoj sezoni!

Akademska godina 2012./2013.

VERN'ovi sportaši su u ekipnim i pojedinačnim sportovima i ove sezone ostvarili odlične rezultate i okitili se mnoštvom novih medalja – 10 zlatnih, 6 srebrnih i 13 brončanih odličja.

Najveći novitet sezone bio je  osnivanje Akademskog Košarkaškog kluba VERN' koji je klupsko natjecanje započeo u nacionalnoj košarkaškoj C-1 ligi i debitantsku sezonu završio na 2. mjestu. A standardno dobru formu pokazali su i naši vaterpolisti, obranom naslova prvaka Sveučilišnog prvenstva grada Zagreba, zatim košarkaši, osvajanjem Sveučilišnog prvenstva grada Zagreba, te nogometaši, obranom titule prvaka Sveučilišnog prvenstva Hrvatske i broncom na Sveučilišnom prvenstvu grada Zagreba.

U nastavku donosimo popis svih VERN'ovih ekipa koje su nastupile na ovogodišnjem Sveučilišnom prvenstvu grada Zagreba i ostalim državnim prvenstvima i turnirima, te osvajače medalja (ekipno i pojedinačno).

Nogomet (obrana naslova prvaka Sveučilišnog prvenstva Hrvatske, brončana medalja na Sveučilišnom prvenstvu grada Zagreba):
Jerko Čorluka, Marko Hižak, Mario Modrušan, Kristijan Grbeša, Goran Vdović, Željko Petrović, Marko Bubalović, Davor Kanjuh, Nikola Grgurinović, Stipe Marušić, Renato Bajzec, Željko Pukec, Jura Bedeković, Vedran Matošević, Ivan Bašić, Ivica Pandžić, Matej Horvat, Matija Capar, Mate Alpeza te Matija Đulvat (trener)

Vaterpolo (obrana naslova prvaka Sveučilišnog prvenstva grada Zagreba):
Krešimir Barišić, Domagoj Čule, Hrvoje Eljuga, Domagoj Grubiša, Ivan Ivanac, Mirza Kučević, Marijan Magazin, Igor Marić, Vjekoslav Milečki, Josip Rikić, Tomislav Tepšić i Josip Trojanović

Košarka – m (AKK VERN' zauzeo 2. mjesto u nacionalnoj C-1 ligi, prvaci Sveučilišnog prvenstva grada Zagreba, brončana medalja na međunarodnom studentskom turniru u Dubrovniku, brončana medalja na Sveučilišnom prvenstvu Hrvatske u haklu 3 na 3):
Ivan Ević,  Dino Lakoš, Anton Malnar, Filip Mesić, Mario Kralj, Marko Malec, Marko Batina, , Lovre Guzobad, Vedran Beranek, Moreno Lovrić, Branimir Devčić, Mateo Marić, Mislav Pantaler, Nikša Strika, Hrvoje Devčić, Melkior Jurajec Baranović te Luka Novak (trener, bivši igrač VERN’a)

Košarka – ž (viceprvakinje Sveučilišnog prvenstva Hrvatske u haklu 3 na 3):
Ružica Župarić, Antonia Đaković i Ivana Mečić

Karate (Sveučilišno prvenstvo grada Zagreba):
Dejan Lukić – zlatna medalja u katama
Davi Ivanda – brončana medalja u katama i borbama

Kros (Sveučilišno prvenstvo grada Zagreba, srebrna medalja u ekipnom poretku):
Marko Kučko – srebrna medalja

Atletika (Sveučilišno prvenstvo grada Zagreba):
Darijo Simić – zlatna medalja na 400 m
Toni Bosak – brončana medalja na 400 m
Marko Kučko – zlatna medalja na 1500 m
Štafeta (Marinković¸ Simić, Bosak , Kučko) – brončana medalja na 4x100 m
Toni Bosak – brončana medalja u skoku u dalj
Filip Markešić – brončana medalja u skoku u vis

Bowling (Sveučilišno prvenstvo grada Zagreba, zlatna medalja u ekipnom poretku):
Andrijana Juraković – srebrna medalja
Vedran Beranek – brončana medalja

Duatlon (Sveučilišno prvenstvo grada Zagreba, zlatna medalja u ekipnom poretku):
Paulo Bašić – brončana medalja

Odbojka na pijesku – ž (zlatna medalja na Sveučilišnom prvenstvu grada Zagreba):
Marija Ušić i Simona Ušić

Squash (Sveučilišno prvenstvo grada Zagreba, srebrna medalja u ekipnom poretku):
Goran Fuštin – brončana medalja

Streljaštvo (Sveučilišno prvenstvo grada Zagreba, srebrna medalja u ekipnom poretku studentica):
Robertino Ojdenić – zlatna medalja, zračni pištolj
Natalija Parlov – brončana medalja, serijska zračna puška

Čestitamo i ostalim naših sportašima koji su nastupali u navedenim sportovima i čiji su dobri plasmani pridonijeli osvajanju odličja u ekipnim konkurencijama. Dodajmo kako su zapažene nastupe ostvarili i naši natjecatelji na sveučilišnim prvenstvima grada Zagreba u odbojci, plivanju, rukometu i tenisu.

Svaka čast VERN'ovci  na još jednoj uspješnoj sportskoj sezoni!

Akademska godina 2011./2012.

Iza VERN'ovih sportaša je još jedna naporna, ali ponovno vrlo uspješna sezona, o čemu svjedoče brojna odličja – 10 zlatnih, 7 srebrnih i 5 brončanih.

Ovu ćemo godinu posebno pamtiti po povijesnom uspjehu – osvajanju titule Sveučilišnih prvaka Hrvatske u futsalu, te viceprvaka Hrvatske u košarci, što je svojevrsni presedan budući da se niti jedno veleučilište nikada prije nije plasiralo u samu završnicu prvenstva. Uz to su se oba tima plasirala i na Europsko sveučilišno prvenstvo iduće godine. Naslovom su se također okitili i vaterpolisti VERN'a koji su postali prvaci Sveučilišta u Zagrebu i tako osvojili prvu zlatnu medalju u ekipnim sportovima u povijesti VERN'a.

Mnoga odličja i zapaženi rezultati svih VERN'ovih sportaša i sportašica koji su nastupali na Sveučilišnom prvenstvu Grada Zagreba, u konkurenciji 31 visokoškolske ustanove, osigurali su nam ponovno visoki plasman u ukupnom poretku svih fakulteta.

U nastavku donosimo popise svih VERN'ovih ekipa koje su nastupile na ovogodišnjem Sveučilišnom prvenstvu grada Zagreba i državnim prvenstvima, te osvajače medalja (ekipno i pojedinačno).

Nogomet (prvaci Hrvatske, prvaci veleučilišta i visokih škola RH, 4. mjesto na Sveučilišnom prvenstvu Grada Zagreba):

Mario Modrušan, Stipe Marušić, Marijo Jurić, Goran Vdović, Željko Pukec, Marko Maslač, Marko Bubalović, Ivica Panđić, Davor Kanjuh, Jura Bedeković, Marko Hižak, Renato Bajzec, Ivan Bašić, Eldar Kadić, Željko Petrović, Vedran Matošević i Matija Đulvat (trener)

Košarka (viceprvaci Hrvatske, viceprvaci Sveučilišta u zagrebu, zlato na međunarodnom studentskom turniru u Dubrovniku):
Dino Galić, Ivan Ević, Vlatko Piletić, Dino Lakoš, Anton Malnar, Filip Mesić, Marijo Kralj, Marko Malec, Marko Batina, Kristijan Ćevid, Lovro Guzobad, Vedran Beranek, Moreno Lovrić, Harun Mujkić, Damir Car, Branimir Devčić, Mateo Marić, Mislav Pantaler, Robert Černigoj, te Ognjen Bagatin (glavni trener) i Luka Novak (pomoćni trener, bivši igrač VERN’a)

Vaterpolo (prvaci Sveučilišta u zagrebu, srebro na Međunarodnom studentskom turniru Belgrade International Games):
Ivan Ivanac, Dino Nejasmić, Milo Leoni, Domagoj Čule, Mihovil Marinović, Hrvoje Eljuga, Igor Marić, Bruno Pavleković, Josip Trojanović, Josip Škaričić, Mirza Kučević, Tomislav Filipović, Josip Rikić, Mario Spiz, Tomislav Tepšić, Tonći Tvrde, Ivo Antunović, Hrvoje Benić i Marijan Magazin

Odbojka – djevojke (prvakinje II. lige na Sveučilišnom prvenstvu Grada Zagreba, srebro na Prvenstvu veleučilišta i visokih škola RH):
Marijana Matoković, Samanta Matejčić, Marina Antonija Barać, Iva Tutek, Maja Tutek, Anamarija Šelej, Ivana Jelenić, Valnea Augustinčić, Matea Beranek, Antea Tadić, Simona Ušić, Tea Kalinski, Karla Čivljak, Barbara Boban, Monika Trgovčević, Vanja Posarić, Andrea Stipanić i Ilmiedon Ademi (trener)

Rukomet (zapaženi nastupi na Sveučilišnom prvenstvu Grada Zagreba, debitantski ženski tim osvojio 5. mjesto):
Studenti – Marko Ćorić, Romano Morić, Matija Aržek, Goran Fuštin, Ivan Pejnović, Jasmin Kopic , smanovic, Hrvoje Gudlin, Danijel Naletilić, Julijan Šalić, Dario Pros, Toni Miliša, Marko Mravunac, Ozren Žuković, Denis Carić, Borut Peršić, Dino Nikšić, Alan Kos, Tihomir Šolčić, Šime Kuac, Gregor Maračić, Denis Ištvanić, Leo Ružić i Ivan Kovačić (trener)

Studentice – Kristina Tadić, Tea Tadić, Josipa Halužan, Petra Ajduk, Ana Marija Dedić, Mia Dubić, Maja Biuk, Barbara Sočković, Iva Hrgović, Mia Jukić, Valentina Barić, Ana Lovrić, Barbara Dalleaste, Maša Lakičević, Ana Marija Bijaković, Ivana Patljak, Megi Grivičić i Ivan Kovačić (trener)

Tenis (bronca u ekipnom poretku za studentice na Sveučilišnom prvenstvu Grada Zagreba):
Studentice – Nikolina Kolak, Ana Ružir Šašak i Josipa Skoblar
Studenti – Goran Bjelajac, Robert Černigoj i Toni Miliša

Plivanje (Sveučilišno prvenstvo Grada Zagreba):
Marko T. (zlato na 50m slobodno), Mihovil Marinović, Vice Skelin, Marko T. i Mirza Kučević (srebro u štafeti 4x50m mješovito)

Streljaštvo (Sveučilišno prvenstvo Grada Zagreba – zlato u zračnom pištolju za studente, bronca u serijskoj pušci za studentice, zlato u ekipnom poretku za studentice):
Studenti – Ante Zelić, Sanjin Mrakovčić, Marko Rogulja, Kristijan Knežević i Domagoj Razum

Studentice – Natalija Parlov, Mirka Knežević i Antonela Šošić

Karate (Sveučilišno prvenstvo Grada Zagreba):
Studentice – Ivana Mečić (zlato u borbama, bronca u katama)

Studenti – Dejan Lukić, Mihovil Vilajtović i David Ivanda

Kros (Sveučilišno prvenstvo Grada Zagreba):
Marko Kučko (srebro), Viktor Šarić, Ozren Žuković, Paulo Bašić i Anton Rosić

Duatlon (Sveučilišno prvenstvo Grada Zagreba):
Viktor Šarić (bronca) i Paulo Bašić

Squash (bronca u ekipnom poretku na Sveučilišnom prvenstvu Grada Zagreba):
Vice Skelin, Marko Marketić, Goran Fuštin i Ivan Marković

Rolanje (Sveučilišno prvenstvo Grada Zagreba):
Igor Andrić (zlato) i Ivan Marković (srebro)

Bowling (Sveučilišno prvenstvo Grada Zagreba):
Mario Kralj (zlato) i Marko Malec (srebro)

Stolni tenis (4. mjesto na Sveučilišnom prvenstvu Grada Zagreba za studente):
Robertino Ojdenić, Živko Krnić, David Ivanda, Zvonimir Ninić, Toni Miliša i Goran Šunjka

Akademska godina 2010./2011.

Nakon završenih natjecanja na Sveučilišnom prvenstvu grada Zagreba, VERN' je u akademskoj godini 2010./2011. s osvojenim 171 bodom zauzeo odlično 4. mjesto, te mu je za samo jedan bod izmaklo 3., a za tri boda 2. mjesto. Ovogodišnji je rezultat za dva mjesta bolji u odnosu na prošlu, te čak pet mjesta u odnosu na pretprošlu godinu.

Sezona će ostati upamćena po prvom osvojenom ekipnom zlatu, kojeg su osvojili naši krosaši. Student Siniša Majdandžić je osvojio zlatnu medalju u pojedinačnoj konkurenciji za muškarce, dok su se ostali naši natjecatelji – Marko Kučko (4.), Viktor Sarić (7.) i Dario Simić (8.) – nešto slabije plasirali, ali je to bilo dovoljno za ekipnu pobjedu u ukupnom poretku.

Drugo ekipno zlato osvojio je naš squash tim u sastavu Vice Skelin, Bojan Jovanović i Toni Burić. Osim toga, kolega Skelin je na prvenstvu osvojio i pojedinačnu medalju i to srebrnu, dok su se ostala dvojca plasirali kao četvrti, odnosno jedanaesti, što je bilo dovoljno za pobjedu u ekipnom poretku.

Konstantno dobra VERN'ova malonogometna momčad je osvojila zlato na Prvenstvu veleučilišta i visokih škola RH, koje se održalo u Slavonskom Brodu. Što se tiče plasmana na Sveučilišnom prvenstvu grada Zagreba, u jakoj konkurenciji od 34 ekipe, naši su nogometaši zauzeli 4. mjesto. Za malonogometnu ekipu nastupali su: Marijo Modrušan, Marko Hižak, Jerko Čorluka, Thomas Pocrnić, Marko Bubalović, Goran Vdović, Eldar Kadić, Ivica Pandžić, Stipe Marušić, Juraj Bedeković, Tomislav Blažević, Boris Koren, Željko Petrović, Davor Kanjuh i Matošević Vedran. Trener: Matija Đulvat

VERN' je ove godine po prvi puta nastupio na Sveučilišnom prvenstvu Hrvatske, s kojeg su se naši tenisači vratili sa brončanom medaljom. Medalju istog sjaja osvojili su i na Sveučilišnom prvenstvu grada Zagreba, ali i u muškoj i u ženskoj konkurenciji. Za naš muški tim igrali su Goran Bjelajac, Marko Ban, Robert Černigoj, Marko Kučko i Dino Galić, a za ženski tim Josipa Skoblar i Nikolina Kolak.

Košarkaši su na Sveučilišnom prvenstvu grada Zagreba osvojili srebrnu medalju, što je čak dvije pozicije bolje nego prošle godine. Konkurencija je bila jaka, a natjecalo se ukupno 26 ekipa iz 24 visokoškolske ustanove. Za našu košarkašku ekipu nastupali su: Marko Batina, Vedran Beranek, Ivan Ević,  Luka Novak, Lovro Guzobad, Marijo Kralj, Dino Lakoš, Moreno Lovrić, Marko Malec, Anton Malnar, Gregor Maradić, Mateo Marić, Filip Mesić i Mislav Pantaler. Trener: Ognjen Bagatin

VERN'ova rukometna ekipa je na ovogodišnjem prvenstvu postigla svoj prvi cilj koji si je zadala na početku sezone – ulazak u 1. ligu. Tokom godine smo odigrali nekoliko vrlo napornih i neizvjesnih utakmica, poput one s Ekonomijom ili FER-om, a u konkurenciji od 20 timova, na kraju smo završili na 4. mjestu. Za našu rukometnu ekipu nastupali su: Alan Kos, Danijel Naletilić, Goran Fuštin, Dario Pros, Romano Morić, Vjekoslav Šanjug, Borut Peršić, Julijan Šalić, Aržek Matija, Toni Miliša, Ozren Žuković i Marko Čorić. Trener: Ivan Kovačić

Dodatne medalje u ekipnim sportovima osigurali su naši vaterpolisti, koji su na prvenstvu osvojili broncu. Za vaterpolo ekipu nastupali su: Ivo Antunović, Domagoj Čule, Hrvoje Eljuga, Tomislav Filipović, Pavao Kordić, Milo Leoni, Igor Marić, Mihovil Marinović, Ivan Mrazović, Bruno Pavleković, Josip Rikić, Mario Spiz, Josip Šandić, Tomislav Tepšić, Josip Trojanović, Tonći Tvrde i Vice Skelin.

Zapažene rezultate "u vodi" ostvarili su i naši plivači. Osim bronce na 4x50 m mješovito, medalje je osvojio i naš Marko Tanasovski – srebro na 50 m slobodno i broncu na 50 m prsno. Za VERN' su plivali i Marijo Cazar, Nikola Debelec, Bruno Gizdić, Antonio Jukica, Mihovil Marinović, Goran Peršić, Josipa Skoblar i Tomislav Tepšić.

Na prvenstvu u atletici naš je tim zauzeo 2. mjesto u ukupnom poretku, a tome su pridonijeli pojedinačni rezultati: Ivora Tita Jurišića (bronca – 100 m), Josipa Krkleca (srebro – 400 m) i Marka Kučka (srebro – 1500 m), te srebrna medalja u štafetnoj utrci. Za naš su tim nastupili i Ozren Žuković, Viktor Šarić te Dario Simić.

Od ostalih individualnih sportova valja istaknuti zlatnu medalju Mirke Knežević u streljaštvu, srebro Dejana Lukića u karateu (natjecanje u katama), broncu Luke Ivančevića u judu, te broncu Igora Andrića u rolanju u kojem smo osvojili i ekipno srebro. Na prvenstvu u badmintonu ekipno smo zauzeli 3. mjesto u ukupnom poretku, a za naš su tim igrali Leopold Alpeza, Hrvoje Fatiga i Ivan Tomašević.

Na Sveučilišnom prvenstvu u stolnom tenisu, u ženskoj smo konkurenciji osvojili ekipnu broncu, dok smo u muškoj konkurenciji obranili ekipno 4. mjesto od prošle godine. Za naš ženski tim su nastupile Marijana Matoković, Mia Mikulek, Monika Trgovčević, Ema Došen i Ružica Župarić, a za muški tim Robertino Ojdenić, Toni Miliša, David Ivanda, Igor Karabeg i Petar Matić.

Kada sve zbrojimo, ukupno smo na svim natjecanjima, i ekipno i pojedinačno osvojili 4 zlatne medalje, 8 srebrnih medalja, te 11 brončanih medalja.

Čestitamo našim sportašima i cijelom stručnom stožeru!

 
Ključne riječi: VERN, medalje, vern-sport
 
Pošalji na: Pošalji na facebook Pošalji na twitter
 

na vrh